вторник, 13 март 2012 г.

ВЕРИГА ОТ ТУРНИРИ ПО "СПОРТИНГ" 2012г. - БУРГАС

По графика на спортният календар на КЛС "Пиргос" за 2012г. На ловно стрелбище "Черна гора" с.Маринка, ще се проведат верига турнири по "Спортинг" за купа Бургас.

Спортинг турнирите са изключително атрактивни и се доближават много до истинския лов. За всеки от турнирите ще има различна схема.

Дати на турнирите по Спортинг.
1. 08.04.2012 г.
2. 13.05.2012 г.
3. 10.06.2012 г.
4. 01.07.2012 г.
5. 22.07.2012 г. - Финал

Регламент за провеждане на състезанието.
1. Всеки кръг се провежда на посочените по-горе дати на стрелба по 30 мишени;
2. Броя на патроните за стрелба се определя непосредствено преди провеждането на съответния кръг и след определяне на стрелковата схема.
3. Стрелба със тегло на съчмения снаряд по-голямо от 28 грама не се допуска.
4. Не се допуска стрелба с диаметър на съчмите по-голям от 2,5 милиметра/ №7/
5. Всяка поразена паничка носи на стрелящия 1 точка за генералното класиране.
6. Незабавно след провеждане на финалния кръг участниците от петте кръга се подреждат в генерално класиране, като първите шест участника провеждат финална серия със стрелба на 30 панички по схемата от последният кръг, като по този начин се определят окончателно победителите.
7. В случай на равни точки се провежда престрелка за определяне на участниците, които да вземат участие във финалната серия. В случай на равенство след финалната серия отново се провежда престрелка. Броят на изстрелите и стрелковата позиция, от която се провежда престрелка се определя от съдиите.

Определят се следните дати за провеждане на кръгове от турнира по стрелба на бягащ глиган.
1. 05.05.2012 г.
2. 08.07.2012 г. – финал.

Регламент за провеждане на състезанието:
Всеки кръг се провежда на стрелба с десет изстрела с ловен гладкоцевен куршум.
Първо се провежда стрелба от дистанция 50 метра на неподвижна мишена с два последователни изстрела. След това се провежда стрелба от 40 метра на движеща се мишена и накрая още 5 изстрела от дистанция 30 метра по движеща се мишена.
При равен брой точки се провежда престрелка от дистанция 40 метра за определяне на окончателния победител в генералното класиране.